Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

09.07.2025

«Внесок Івана Пулюя у розвиток світового науково-технічного прогресу»: документний фонд Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнився новим електронним виданням 

Документний фонд Тернопільської обласної універсальної наукової бібліотеки поповнився новим електронним виданням — «Внесок Івана Пулюя у розвиток світового науково-технічного прогресу», автором якого є Михайло Петрик — доктор фізико-математичних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Кавалер ордену Академічних Пальм, нагороджений Грамотою Верховної Ради України за заслуги перед Українським народом.

Упродовж 2017–2024 років дослідник здійснював пошукову роботу у наукових бібліотеках Франції, зокрема в архівах музею науково-технічного прогресу CNAM у Парижі. Під час досліджень йому вдалося виявити ряд приладів та ламп Івана Пулюя, важливих для розвитку світової науки, але маловідомих в Україні.

Матеріали дослідження, що стали основою для нового електронного видання, є вагомим внеском у вивчення спадщини видатного українського вченого. Видання доступне для перегляду в Електронній бібліотеці краєзнавчих видань Тернопільської області за посиланням: https://surl.li/doslxy.

Михайло Петрик також є учасником французько-української програми культурного відродження та допомоги Україні «Дорогами Бальзака та Ганської: Париж–Київ–Бердичів–Верхівня–Тернопіль–Вишнівець» і автором понад 150 наукових праць, зокрема 6 монографій, присвячених питанням національного та інтелектуального відродження України.