Електронна приймальня
ТЕРНОПІЛЬСЬКА
ОБЛАСНА РАДА
Офіційний сайт Тернопільської обласної ради
Для людей з вадами зору Звичайна версія сайту
ПОШУК НА САЙТІ | КОНТАКТИ | КАБІНЕТ
вул. Грушевського 8, м. Тернопіль, 46000
телефон: (0352) 43-11-16
факс: (0035) 25-22-10
e-mail: [email protected]
ВАЖЛИВО
ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН РЕГЛАМЕНТ ОБЛАСНОЇ РАДИ СТРУКТУРА ВИКОНАВЧИХ ОРГАНІВ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПРЕЗИДІЮ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОМІЧНИКА-КОНСУЛЬТАНТА ДЕПУТАТА ПРАВОВА ДОПОМОГА ДІЮЧІ ОБЛАСНІ ПРОГРАМИ ІНФОРМУЄ ТЕРНОПІЛЬСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ АНТИМОНОПОЛЬНОГО КОМІТЕТУ УКРАЇНИ МІЖНАРОДНІ ПРОГРАМИ, ПРОЕКТИ І ГРАНТИ ІНДУСТРІАЛЬНІ ПАРКИ ЗВІТИ ПРО РОБОТУ ДЕПУТАТІВ У 2022-2024 РОКАХ ЗВІТИ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ ПРО РОБОТУ ЗА РІК ОСОБИСТИЙ ПРИЙОМ ГРОМАДЯН ДЕПУТАТАМИ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
НАШ КРАЙ
ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ ТЕРНОПІЛЬЩИНА. ІСТОРІЯ МІСТ І СІЛ ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ЕНЦИКЛОПЕДИЧНИЙ СЛОВНИК ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ АСОЦІАЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ "РАДИ ТЕРНОПІЛЬЩИНИ" (СТАТУТ, ПЕРЕЛІК)
КОМУНАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ
ОСВІТА СІМ’Я ТА МОЛОДЬ ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я КУЛЬТУРА ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА ТА СПОРТ СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ПІДПРИЄМСТВА, ФІРМИ АПТЕЧНА МЕРЕЖА
РАДА
ОН-ЛАЙН
ДОКУМЕНТИ
АРХІВ
Погода у Тернополі

вологість:
тиск:
вітер:

10.11.2022

10 листопада — Міжнародний день вишивальниць

 
Про історію і традиції вишивання та свої фондові збірки розповіли у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
 
Таке свято започаткували зовсім недавно — в 2013 році, але дата обрана не випадково. Саме в цей день вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою домашнього вогнища та праці вишивальниць. У старі часи на Параскеву майстрині хвалилися один перед одним вишитим за рік. 
 
Вишивання — один з найдавніших видів мистецтва з багатими традиціями, своїми секретами і прикметами.
 
«Косий хрестик» — це жіночий хрест. Першим стібком вишивальниця відкриває реальність, другим — закриває її. Таким чином, чаклує-програмує свою дійсність, вишиваючи те, про що думає в цей момент. При цьому дуже важливі емоції майстрині!
 
Вишивка може стати сильніше оберега, адже думки отримують матеріальну підтримку у вигляді хрестиків. Це як елемент давньої магії і дуже сильної віри. Створюючи той чи інший дизайн, рукодільниця зосереджується на досягненні мети. В процесі вишивання кожна людина свідомо чи несвідомо думаєте про те, що важливо для неї, шукає способи швидкого вирішення питань і життєвих ситуацій, немов «зашиває» своє бажання у вишивці. Кожен стібок додає впевненості, допомагає побачити те, що заважало втіленню мрії, підтримує і дає сили рухатися далі.
 
У вишивальниць теж є свої прикмети:
• не варто вишивати у поганому настрої і подразненні (так би мовити, для заспокоєння нервів) — нитка буде плутатися, хрестики відмовляться лягати рівно;
• приступати до вишивання бажано в погожий день на зростаючому місяці;
• найсприятливішими для ниткового чарівництва вважаються 7, 10, 11, 12 і 14-й місячні дні.
 
Українська вишивка зачаровує і привертає до себе увагу в усьому світі. Саме таке захопливе дозвілля і дає можливість створити унікальні речі в українському стилі.
 
Мода на вишивку породила цілу генерацію сучасних вишивальниць, котрі професійно і ретельно збирають, вивчають і наново відчитують, відтворюють, дають друге життя прадавнім українським вишивкам з цілої України.
 
У фондах Тернопільського обласного краєзнавчого музею зберігається велика збірка вишитих речей відомих майстрів і майстринь: Баран Ганни (м.Тернопіль), Папа Стефанії (с.Посухів, Бережанщина), Олена Кульчицька-Папіж (США, Детройт), Петро Ткачук (м.Теребовля) тощо.
 
Детальніше — за посиланням.